- Home
- Statistieken
- Wonen
- Woningvoorraad
Wonen
Statistieken · Gemeente
Woningvoorraad in Raalte
1995 – 2025 · 31 waarden
5 van 15 · Plaatsen in Twente
Bijgewerkt 4 nov 2026
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Uitgelichte plek vrij
Hier kan jouw zaak staan
Bovenaan in «Statistieken» — met foto en het label «Uitgelicht».
Deze plek reserveren
Overzicht
6 cijfers
Bevolking
15 cijfers
Economie
15 cijfers
Wonen
5 cijfers
Onderwijs
4 cijfers
Toerisme
4 cijfers
Klimaat
1 cijfer
Laatste waarde · 2025
16.573
+0,7%
sinds 2024
Plaatsen in Twente · 2025
5 van 15
Plaats 1 is de hoogste waarde.
sinds 2015
+8,8%
+1,8% per jaar gemiddeld
aandeel in Twente
5,71%
Twente: 290.377 · 2025
Woningvoorraad, 1995 – 2025 aantal
+8,8% sinds 2015
0
5.000
10K
15K
20K
1995
2005
2010
2015
2025
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Vergeleken met Woningvoorraad · aantal
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek
De reeks in het kort Raalte · 1995 – 2025
Laatste waarde
16.573 · 2025
Eerste waarde
9.735 · 1995
Hoogste
16.573 · 2025
Laagste
9.735 · 1995
Gemiddelde verandering
+1,8% per jaar gemiddeld
Waarden
31
Per jaar
Alle jaren · 1995 – 2025
| Jaar | Raalte | Verandering | Twente | Overijssel | Nederland |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.573 | +0,7% | 290K | 532K | 8,3 mln. |
| 2024 | 16.461 | +0,4% | 288K | 527K | 8,2 mln. |
| 2023 | 16.400 | +1,4% | 286K | 523K | 8,1 mln. |
| 2022 | 16.171 | +0,8% | 284K | 519K | 8 mln. |
| 2021 | 16.049 | +0,9% | 283K | 515K | 8 mln. |
| 2020 | 15.902 | +0,9% | 280K | 510K | 7,9 mln. |
| 2019 | 15.759 | +1,1% | 278K | 505K | 7,8 mln. |
| 2018 | 15.589 | +1,5% | 276K | 500K | 7,7 mln. |
| 2017 | 15.359 | +0,4% | 275K | 497K | 7,7 mln. |
| 2016 | 15.301 | +0,5% | 274K | 494K | 7,6 mln. |
| 2015 | 15.231 | −1,5% | 273K | 490K | 7,6 mln. |
| 2014 | 15.464 | +0,5% | 272K | 488K | 7,5 mln. |
| 2013 | 15.385 | +1,0% | 270K | 485K | 7,4 mln. |
| 2012 | 15.228 | +6,5% | 268K | 483K | 7,4 mln. |
| 2011 | 14.304 | +0,9% | 259K | 466K | 7,2 mln. |
| 2010 | 14.172 | +0,1% | 258K | 464K | 7,2 mln. |
| 2009 | 14.153 | +0,5% | 256K | 460K | 7,1 mln. |
| 2008 | 14.089 | +0,8% | 254K | 456K | 7 mln. |
| 2007 | 13.978 | +1,2% | 251K | 450K | 7 mln. |
| 2006 | 13.815 | +0,6% | 249K | 447K | 6,9 mln. |
| 2005 | 13.736 | +1,0% | 247K | 442K | 6,9 mln. |
| 2004 | 13.596 | +0,0% | 246K | 439K | 6,8 mln. |
| 2003 | 13.595 | +1,7% | 244K | 436K | 6,8 mln. |
| 2002 | 13.363 | +1,3% | 243K | 432K | 6,7 mln. |
| 2001 | 13.192 | +30% | 242K | 429K | 6,7 mln. |
| 2000 | 10.165 | +0,5% | 237K | 425K | 6,6 mln. |
| 1999 | 10.110 | +1,1% | 234K | 420K | 6,5 mln. |
| 1998 | 9.998 | +0,7% | 231K | 414K | 6,4 mln. |
| 1997 | 9.925 | +1,2% | 228K | 407K | 6,4 mln. |
| 1996 | 9.803 | +0,7% | 225K | 401K | 6,3 mln. |
| 1995 | 9.735 | 221K | 395K | 6,2 mln. |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Ranglijst · Plaatsen in Twente
2015 · Plaats 1 is de hoogste waarde.
| # | Gebied | Woningvoorraad | |
|---|---|---|---|
| 15 | Ommen | 6.831 | |
| 14 | Tubbergen | 8.167 | |
| 13 | Borne | 9.231 | |
| 12 | Losser | 9.497 | |
| 11 | Wierden | 9.596 | |
| 10 | Haaksbergen | 10.134 | |
| 9 | Beuningen | 10.581 | |
| 8 | Dalfsen | 11.238 | |
| 7 | Oldenzaal | 14.227 | |
| 6 | Hellendoorn | 14.414 | |
| 5 | Raalte | 15.231 | |
| 4 | Hardenberg | 23.662 | |
| 3 | Almelo | 32.281 | |
| 2 | Hengelo | 37.718 | |
| 1 | Enschede | 75.030 |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2015
Wat het betekent
Het aantal woningen, bewoond of niet.
Hoe het wordt berekend
Alle woningen in de volkstelling, enquête of het woningregister.