- Home
- Statistieken
- Wonen
- Koopwoningen
Wonen
Statistieken · Gemeente
Koopwoningen in Raalte
2006 – 2025 · 20 waarden
11 van 15 · Plaatsen in Twente
Bijgewerkt 3 nov 2026
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025
Uitgelichte plek vrij
Hier kan jouw zaak staan
Bovenaan in «Statistieken» — met foto en het label «Uitgelicht».
Deze plek reserveren
Overzicht
6 cijfers
Bevolking
15 cijfers
Economie
15 cijfers
Wonen
5 cijfers
Onderwijs
4 cijfers
Toerisme
4 cijfers
Klimaat
1 cijfer
Laatste waarde · 2025
70,0%
±0,0 %-punt
sinds 2024
Plaatsen in Twente · 2025
11 van 15
Plaats 1 is de hoogste waarde.
sinds 2015
+3,1 %-punt
ten opzichte van Twente
+9,0 %-punt
Twente: 61,0% · 2025
Koopwoningen, 2006 – 2025 procent · Raalte · Twente · Overijssel · Nederland
+3,1 %-punt sinds 2015
0%
20%
40%
60%
80%
2006
2015
2025
Raalte
Twente
Overijssel
Nederland
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025
Vergeleken met Koopwoningen · procent
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek
De reeks in het kort Raalte · 2006 – 2025
Laatste waarde
70,0% · 2025
Eerste waarde
65,7% · 2006
Hoogste
70,0% · 2021
Laagste
65,7% · 2006
Waarden
20
Per jaar
Alle jaren · 2006 – 2025
| Jaar | Raalte | Verandering | Twente | Overijssel | Nederland |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 70,0% | ±0,0 %-punt | 61,0% | 62,0% | 57,0% |
| 2024 | 70,0% | +1,0 %-punt | 60,0% | 61,0% | 57,0% |
| 2023 | 69,0% | −1,0 %-punt | 60,0% | 61,0% | 57,0% |
| 2022 | 70,0% | ±0,0 %-punt | 60,0% | 61,0% | 57,0% |
| 2021 | 70,0% | +1,0 %-punt | 60,0% | 61,0% | 57,0% |
| 2020 | 69,0% | +0,2 %-punt | 60,0% | 60,9% | 57,2% |
| 2019 | 68,8% | +1,3 %-punt | 60,0% | 61,0% | 57,4% |
| 2018 | 67,5% | +0,4 %-punt | 59,8% | 60,5% | 56,7% |
| 2017 | 67,1% | −0,4 %-punt | 58,5% | 59,5% | 56,2% |
| 2016 | 67,5% | +0,6 %-punt | 58,8% | 59,8% | 56,3% |
| 2015 | 66,9% | ±0,0 %-punt | 58,8% | 59,9% | 56,2% |
| 2014 | 66,9% | −0,1 %-punt | 58,7% | 59,9% | 56,2% |
| 2013 | 67,0% | +0,1 %-punt | 59,1% | 60,0% | 56,6% |
| 2012 | 66,9% | +0,5 %-punt | 59,1% | 60,0% | 56,6% |
| 2011 | 66,4% | ±0,0 %-punt | 57,9% | 58,4% | 55,1% |
| 2010 | 66,4% | −0,5 %-punt | 58,2% | 58,6% | 55,3% |
| 2009 | 66,9% | +0,4 %-punt | 58,5% | 59,1% | 55,7% |
| 2008 | 66,5% | +0,4 %-punt | 58,2% | 58,6% | 55,2% |
| 2007 | 66,1% | +0,4 %-punt | 57,9% | 58,2% | 54,5% |
| 2006 | 65,7% | 57,0% | 57,2% | 53,7% |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025
Ranglijst · Plaatsen in Twente
2020 · Plaats 1 is de hoogste waarde.
| # | Gebied | Koopwoningen | |
|---|---|---|---|
| 1 | Dalfsen | 74,5% | |
| 2 | Wierden | 72,5% | |
| 3 | Hellendoorn | 72,3% | |
| 4 | Tubbergen | 71,4% | |
| 5 | Ommen | 70,2% | |
| 6 | Hardenberg | 70,1% | |
| 7 | Beuningen | 69,6% | |
| 8 | Borne | 69,4% | |
| 9 | Raalte | 69,0% | |
| 10 | Losser | 68,9% | |
| 11 | Haaksbergen | 68,6% | |
| 12 | Oldenzaal | 61,8% | |
| 13 | Hengelo | 56,4% | |
| 14 | Almelo | 54,6% | |
| 15 | Enschede | 48,5% |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2020
Wat het betekent
Het aandeel woningen dat door de eigenaar wordt bewoond.
Hoe het wordt berekend
Koopwoningen gedeeld door alle woningen in de voorraad.