woensdag 4 november Raalte
  1. Home
  2. Statistieken
  3. Wonen
  4. Koopwoningen
Wonen Statistieken · Gemeente

Koopwoningen in Raalte

2006 – 2025 · 20 waarden 11 van 15 · Plaatsen in Twente Bijgewerkt 4 nov 2026

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025

Koopwoningen, 2006 – 2025 procent · Raalte · Twente · Overijssel · Nederland
+3,1 %-punt sinds 2015
Raalte Twente Overijssel Nederland

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025

Vergeleken met Koopwoningen · procent
Raalte
70,0%
Twente
61,0%
Overijssel
62,0%
Nederland
57,0%

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek

De reeks in het kort Raalte · 2006 – 2025
Laatste waarde 70,0% · 2025
Eerste waarde 65,7% · 2006
Hoogste 70,0% · 2021
Laagste 65,7% · 2006
Waarden 20

Per jaar

Alle jaren · 2006 – 2025

JaarRaalteVerandering TwenteOverijsselNederland
2025 70,0% ±0,0 %-punt 61,0% 62,0% 57,0%
2024 70,0% +1,0 %-punt 60,0% 61,0% 57,0%
2023 69,0% −1,0 %-punt 60,0% 61,0% 57,0%
2022 70,0% ±0,0 %-punt 60,0% 61,0% 57,0%
2021 70,0% +1,0 %-punt 60,0% 61,0% 57,0%
2020 69,0% +0,2 %-punt 60,0% 60,9% 57,2%
2019 68,8% +1,3 %-punt 60,0% 61,0% 57,4%
2018 67,5% +0,4 %-punt 59,8% 60,5% 56,7%
2017 67,1% −0,4 %-punt 58,5% 59,5% 56,2%
2016 67,5% +0,6 %-punt 58,8% 59,8% 56,3%
2015 66,9% ±0,0 %-punt 58,8% 59,9% 56,2%
2014 66,9% −0,1 %-punt 58,7% 59,9% 56,2%
2013 67,0% +0,1 %-punt 59,1% 60,0% 56,6%
2012 66,9% +0,5 %-punt 59,1% 60,0% 56,6%
2011 66,4% ±0,0 %-punt 57,9% 58,4% 55,1%
2010 66,4% −0,5 %-punt 58,2% 58,6% 55,3%
2009 66,9% +0,4 %-punt 58,5% 59,1% 55,7%
2008 66,5% +0,4 %-punt 58,2% 58,6% 55,2%
2007 66,1% +0,4 %-punt 57,9% 58,2% 54,5%
2006 65,7% 57,0% 57,2% 53,7%

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2006 – 2025

Ranglijst · Plaatsen in Twente

2018 · Plaats 1 is de hoogste waarde.

#GebiedKoopwoningen
14 Almelo 54,4%
8 Beuningen 68,2%
9 Borne 67,9%
3 Dalfsen 73,1%
15 Enschede 48,5%
7 Haaksbergen 68,3%
6 Hardenberg 69,5%
4 Hellendoorn 72,1%
13 Hengelo 55,5%
10 Losser 67,8%
12 Oldenzaal 61,3%
5 Ommen 70,4%
11 Raalte 67,5%
1 Tubbergen 73,5%
2 Wierden 73,4%

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2018

Wat het betekent

Het aandeel woningen dat door de eigenaar wordt bewoond.

Hoe het wordt berekend

Koopwoningen gedeeld door alle woningen in de voorraad.