- Home
- Statistieken
- Bevolking
- Gemiddelde huishoudensgrootte
Bevolking
Statistieken · Gemeente
Gemiddelde huishoudensgrootte in Raalte
1995 – 2025 · 31 waarden
9 van 15 · Plaatsen in Twente
Bijgewerkt 4 nov 2026
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Uitgelichte plek vrij
Hier kan jouw zaak staan
Bovenaan in «Statistieken» — met foto en het label «Uitgelicht».
Deze plek reserveren
Overzicht
6 cijfers
Bevolking
15 cijfers
Economie
15 cijfers
Wonen
5 cijfers
Onderwijs
4 cijfers
Toerisme
4 cijfers
Klimaat
1 cijfer
Laatste waarde · 2025
2,30per huishouden
−0,01
sinds 2024
Plaatsen in Twente · 2025
9 van 15
Plaats 1 is de hoogste waarde.
sinds 2015
−0,10
ten opzichte van Twente
+0,12
Twente: 2,18 · 2025
Gemiddelde huishoudensgrootte, 1995 – 2025 personen per huishouden · Raalte · Twente · Overijssel · Nederland
−0,10 sinds 2015
2
2,20
2,40
2,60
2,80
3,00
1995
2005
2010
2015
2025
Raalte
Twente
Overijssel
Nederland
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Vergeleken met Gemiddelde huishoudensgrootte · personen per huishouden
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek
De reeks in het kort Raalte · 1995 – 2025
Laatste waarde
2,30 · 2025
Eerste waarde
2,83 · 1995
Hoogste
2,83 · 1995
Laagste
2,30 · 2025
Waarden
31
Per jaar
Alle jaren · 1995 – 2025
| Jaar | Raalte | Verandering | Twente | Overijssel | Nederland |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,30 | −0,01 | 2,18 | 2,21 | 2,10 |
| 2024 | 2,31 | −0,02 | 2,19 | 2,21 | 2,11 |
| 2023 | 2,33 | −0,02 | 2,20 | 2,23 | 2,12 |
| 2022 | 2,35 | ±0,00 | 2,21 | 2,23 | 2,13 |
| 2021 | 2,35 | −0,02 | 2,22 | 2,24 | 2,14 |
| 2020 | 2,37 | ±0,00 | 2,23 | 2,25 | 2,14 |
| 2019 | 2,37 | −0,01 | 2,24 | 2,26 | 2,15 |
| 2018 | 2,38 | −0,02 | 2,25 | 2,27 | 2,15 |
| 2017 | 2,40 | ±0,00 | 2,26 | 2,28 | 2,16 |
| 2016 | 2,40 | ±0,00 | 2,28 | 2,30 | 2,17 |
| 2015 | 2,40 | −0,01 | 2,29 | 2,31 | 2,17 |
| 2014 | 2,41 | −0,03 | 2,30 | 2,32 | 2,18 |
| 2013 | 2,44 | −0,02 | 2,30 | 2,32 | 2,19 |
| 2012 | 2,46 | −0,02 | 2,31 | 2,33 | 2,20 |
| 2011 | 2,48 | −0,01 | 2,32 | 2,33 | 2,21 |
| 2010 | 2,49 | −0,02 | 2,32 | 2,34 | 2,22 |
| 2009 | 2,51 | −0,03 | 2,34 | 2,35 | 2,23 |
| 2008 | 2,54 | −0,01 | 2,35 | 2,36 | 2,24 |
| 2007 | 2,55 | −0,02 | 2,36 | 2,38 | 2,25 |
| 2006 | 2,57 | −0,02 | 2,37 | 2,39 | 2,26 |
| 2005 | 2,59 | −0,01 | 2,38 | 2,40 | 2,27 |
| 2004 | 2,60 | −0,02 | 2,40 | 2,41 | 2,28 |
| 2003 | 2,62 | −0,04 | 2,41 | 2,42 | 2,28 |
| 2002 | 2,66 | −0,01 | 2,42 | 2,43 | 2,29 |
| 2001 | 2,67 | −0,01 | 2,43 | 2,44 | 2,30 |
| 2000 | 2,68 | −0,02 | 2,43 | 2,44 | 2,30 |
| 1999 | 2,70 | −0,04 | 2,45 | 2,45 | 2,30 |
| 1998 | 2,74 | −0,01 | 2,47 | 2,47 | 2,32 |
| 1997 | 2,75 | −0,04 | 2,48 | 2,49 | 2,33 |
| 1996 | 2,79 | −0,04 | 2,49 | 2,51 | 2,34 |
| 1995 | 2,83 | 2,48 | 2,50 | 2,35 |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 1995 – 2025
Ranglijst · Plaatsen in Twente
2022 · Plaats 1 is de hoogste waarde.
| # | Gebied | Gemiddelde huishoudensgrootte | |
|---|---|---|---|
| 13 | Almelo | 2,17 | |
| 11 | Beuningen | 2,29 | |
| 6 | Borne | 2,36 | |
| 3 | Dalfsen | 2,43 | |
| 15 | Enschede | 1,96 | |
| 10 | Haaksbergen | 2,32 | |
| 4 | Hardenberg | 2,43 | |
| 5 | Hellendoorn | 2,38 | |
| 14 | Hengelo | 2,07 | |
| 7 | Losser | 2,35 | |
| 12 | Oldenzaal | 2,21 | |
| 8 | Ommen | 2,35 | |
| 9 | Raalte | 2,35 | |
| 1 | Tubbergen | 2,55 | |
| 2 | Wierden | 2,50 |
Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2022
Wat het betekent
Hoeveel mensen gemiddeld een woning delen.
Hoe het wordt berekend
Personen in particuliere huishoudens gedeeld door het aantal huishoudens.
Bevolking
Raalte in cijfers
Inwoners
39.084
2026
Bevolkingsgroei
0,52%
2025 · Nederland
Bevolkingsdichtheid
229
2026
Mediane leeftijd
43,5
2025 · Twente
Kinderen onder 15
15,0%
2026
65-plussers
25,6%
2026
Levensverwachting
81,7
2024 · Overijssel
Kinderen per vrouw
1,43
2024 · Nederland
Geboortecijfer
8,8
2024 · Twente
Zuigelingensterfte
3,4
2024 · Nederland
Migratiesaldo
6,1
2024 · Twente
Geboren in het buitenland
16,2%
2024 · Nederland