woensdag 4 november Raalte
  1. Home
  2. Statistieken
  3. Economie en werk
  4. Banen
Economie en werk Statistieken · Gemeente

Banen in Raalte

2008 – 2024 · 17 waarden 6 van 15 · Plaatsen in Twente Bijgewerkt 4 nov 2026

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2008 – 2024

Banen, 2008 – 2024 aantal
+17% sinds 2014

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2008 – 2024

Vergeleken met Banen · aantal
Raalte 15.800
Twente 320K
Overijssel 608K
Nederland 9,1 mln.
Europese Unie 219 mln.

Bronnen: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek · Eurostat

De reeks in het kort Raalte · 2008 – 2024
Laatste waarde 15.800 · 2024
Eerste waarde 13.000 · 2008
Hoogste 16.000 · 2022
Laagste 12.700 · 2009
Gemiddelde verandering +1,2% per jaar gemiddeld
Waarden 17

Per jaar

Alle jaren · 2008 – 2024

JaarRaalteVerandering TwenteOverijsselNederlandEuropese Unie
2024 15.800 −0,6% 320K 608K 9,1 mln. 219 mln.
2023 15.900 −0,6% 320K 604K 9 mln. 218 mln.
2022 16.000 +2,6% 319K 604K 8,9 mln. 215 mln.
2021 15.600 +1,3% 310K 589K 8,7 mln. 210 mln.
2020 15.400 +0,7% 297K 566K 8,4 mln. 207 mln.
2019 15.300 +4,8% 300K 571K 8,6 mln. 210 mln.
2018 14.600 +9,0% 296K 573K 8,4 mln. 207 mln.
2017 13.400 +3,1% 286K 556K 8,2 mln. 204 mln.
2016 13.000 +1,6% 278K 535K 8 mln. 201 mln.
2015 12.800 −5,2% 272K 520K 7,8 mln. 198 mln.
2014 13.500 −0,7% 269K 511K 7,7 mln. 197 mln.
2013 13.600 −4,2% 271K 513K 7,7 mln. 195 mln.
2012 14.200 −0,7% 278K 525K 7,8 mln. 196 mln.
2011 14.300 +5,9% 282K 534K 7,9 mln. 196 mln.
2010 13.500 +6,3% 276K 525K 7,9 mln. 196 mln.
2009 12.700 −2,3% 279K 520K 7,8 mln. 198 mln.
2008 13.000 280K 523K 7,9 mln. 201 mln.

Bronnen: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek · Eurostat, 2008 – 2024

Ranglijst · Plaatsen in Twente

2023 · Plaats 1 is de hoogste waarde.

#GebiedBanen
3 Almelo 47.700
12 Beuningen 7.500
14 Borne 7.200
8 Dalfsen 11.500
1 Enschede 92.800
9 Haaksbergen 9.500
4 Hardenberg 25.500
7 Hellendoorn 13.200
2 Hengelo 48.200
15 Losser 6.700
5 Oldenzaal 19.300
13 Ommen 7.400
6 Raalte 15.900
11 Tubbergen 7.700
10 Wierden 8.500

Bron: CBS — Centraal Bureau voor de Statistiek, 2023

Wat het betekent

Het aantal mensen dat werkt bij vestigingen in het gebied.

Hoe het wordt berekend

Werkgelegenheid geteld waar mensen werken (werkgeversregisters of regionale rekeningen), jaargemiddelde of eind van het jaar.